Atgal

Tyrimai ir skiepai

Tyrimai ir skiepai

Tyrimai

Garliavos medicinos centre atliekami laboratoriniai tyrimai yra neatsiejama ligų diagnostikos dalis:

 • Hematologiniai. Dažniausiai atliekamas bendras kraujo tyrimas. Šis tyrimas itin reikšmingas ligų profilaktikai;
 • Biocheminiai. Įvairūs kraujo ir šlapimo tyrimai padeda nustatyti bendrą sveikatos būklę, specifinius organų pakitimus ir yra svarbūs diagnozuojant ligas. Vertinami elektrolitai, fermentai, vitaminai D(2+3), B12, kraujo krešėjimas ir kt. Bendras cholesterolis ir jo frakcijos, trigliceridai itin svarbūs diagnozuojant širdies ir kraujagyslių sistemos ligas, cukrinį diabetą;
 • Bendraklinikiniai. Šlapimo, išmatų, skreplių ir kitų organizmo išskyrų tyrimai padeda nustatyti diagnozę. Dažnai šie tyrimai skiriami pirmiausiai ir būna pagrindas kitiems sudėtingiems tyrimams;
 • Imunofermentiniai. Šiais tyrimais nustatomi vėžio žymenys (PSA, Ca15-3, CEA, Ca125, Ca19-9), kurie ypač svarbūs ankstyvos stadijos vėžiui diagnozuoti, ligos vystymuisi, gydymo efektyvumui vertinti. Taip pat atliekami skydliaukės hormonų, infekcijų (ŽIV, hepatitų B ir C) antikūnų tyrimai;
 • Citologiniai. Įvairių tepinėlių, skystosios terpės mėginių tyrimai padeda nustatyti onkologinių šlapimo pūslės, gimdos kaklelio ir kitų ligų riziką;
 • Mikrobiologiniai. Šiais tyrimais nustatomi ligų sukėlėjai (bakterijos, grybeliai ir kt.) ir mikrobų jautrumas antibiotikams. 

Skiepai

 • Prie Garliavos medicinos centro prisirašę vaikai nemokamai skiepijami pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių.
 • Prie Garliavos medicinos centro prisirašę vaikai ir suaugusieji, priklausantys rizikos grupei, nemokamai skiepijami gripo ir pneumokoko vakcinomis.
 • Prie Garliavos medicinos centro prisirašę suaugusieji, nepriklausantys rizikos grupei, gripo vakcinomis skiepijami mokamai. Pacientas moka už pageidaujamą vakciną ir skiepijimo paslaugą (injekcija į raumenis). Gydytojo apžiūra prieš skiepijimą yra nemokama.
 • Prie Garliavos medicinos centro prisirašę vaikai ir suaugusieji erkinio encefalito vakcinomis skiepijami mokamai. Pacientas moka už pageidaujamą vakciną ir skiepijimo paslaugą (injekcija į raumenis). Gydytojo apžiūra prieš skiepijimą yra nemokama.
 • Prie Garliavos medicino centro prisirašę nedrausti vaikai ir suaugusieji bei neprisirašę pacientai (nepriklausomai ar yra draudžiami valstybės lėšomis) skiepijami mokamai. Šiuo atveju pacientas moka už gydytojo apžiūrą prieš skiepijimą, skiepijimo paslaugą (injekciją į raumenis) bei vakciną.

Garliavos medicinos centre išduodami skiepijimų ir tarptautiniai skiepų pasai.

Vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro 2017 m. balandžio 27 d. įsakymu Nr. V-471 „Dėl imunoprofilaktikos organizavimo ir atlikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ prieš skiepijimo procedūrą pacientas turi būti apžiūrėtas gydytojo, įvertinta jo sveikatos būklė ir, jeigu nėra kontraindikacijų skiepijimui, pacientas siunčiamas skiepijimuisi. Gydytojas išduoda išrašą, kad pacientas sveikas ir skiepyti galima.